Masáže

 
Tradičná thajská masáž je známa od čias Budhu a je stará viac ako
4000 rokov. Pri tejto masáži sa používa tlak pozdlž energetických dráh tela. Pohyby pomáhajú nastaviť správnu polohu kostí, uľahčiť svalovej hmote zbaviť sa napätia, stimulovať vnútorné orgány a dať do rovnováhy telesný energetický systém. Masážou sa preťahujú rôzne časti tela na špeciálnej žinenke cez ľahký odev, ktorý Vám zapožičiame. Prevádza sa po dobu 60 alebo 90 min, pričom pri 90-minútovej masáži sa môže masér viac venovať reflexnej masáži nôh a masáži hlavy. Reflexná masáž nôh je veľmi dôležitá pre celkovú harmonizáciu organizmu, pretože na nohách máme množstvo reflexných bodov. Masáž hlavy je zas úžasne relaxačná.
THAI HERBA COMBI - masáž s teplými bylinnými pečaťami. Novým trendom
masáži, ktoré sa udomácňujú v Európe sú masáže pomocou teplých bylinných pečatí (Herbal Compress Balls). Tieto masáže majú pôvod v Thajsku, kde sa používajú už takmer 5000 rokov. Masáž sa začína tradičnou thajskou masážou, ďalej nasleduje procedúra, pri ktorej sa na telo prikladá balíček thajských bylín nahriaty nad parou, ktorý príjemne vonia, pohládza zmysly a preniká do dýchacích ciest. Zohriate bylinné balíčky pôsobia po priložení na telo do hĺbky, nahrievajú stuhnuté svaly a kĺby, čím uvoľňujú svalovú bolesť i stuhnutosť. Taktiež napomáhajú cirkulácii krvi v tele. Nasleduje masáž aromatickým olejom, revitalizujúca myseľ a harmonizujúca telesné pocity. Unikátna kombinácia a vyváženosť liečivých rastlín zlisovaných do tvaru gule zaručuje celkovú pohodu pri tejto masáži, uvoľňuje vnútorne napätie, revitalizuje celé telo a dopĺňa energiu. Na bolestivé časti tela, presilené a natiahnuté svalstvo má vynikajúci liečivý a regeneračný účinok. Masáž s Herbal Compress Balls nie je však pre tých, ktorí majú pokožku citlivú na teplo a mávajú alergické reakcie, ďalej je nevhodná pri nedávnom popálení pokožky, čerstvých ranách alebo jazvách, pri vysokom krvnom tlaku, poúrazových stavoch a cukrovke.
Aroma masáž - masáž celého tela je vhodná na načerpanie novej energie, zbavenia stresu a uvoľňenia celkového napätia organizmu. Založená je na výbere správnej vône kvalitného exotického oleja, ktorý masérka špeciálnymi pohybm
i vtiera do pokožky, kde naplno umožní vyniknúť svojmu ukľudňujúcemu účinku. Prevádza sa po dobu 60 alebo 90 min.

celotelový pelling je masáž celého tela, pričom masér pridáva do masážnej zmesi peellingovú substanciu. Drobné čiastočky napomáhajú obrúsiť odumreté bunky pokožky, čím sa napomáha jej čisteniu a regenerácii. Po skončení sa zákazník osprchuje a má dve možnosti: masáž sa ukončí (60 min) a dalšia starostlivosť o pokožku je na zákazníkovi (nanesenie telového mlieka) alebo počas dalších 30 min mu masér relaxačnou masážnou technikou vmasíruje do pokožky aromatické oleje.

Twiggy – anticelulitídna ma
sáž je masáž zameraná na zmiernenie príznakov celulitídy. Je to relaxačná masáž celého tela, pričom najväčšia pozornosť sa venuje postihnutím partiám tela. Súčasťou tejto masáže je tiež reflexná masáž nôh, nakoľko tu máme mnoho bodov, ktoré stimulujú metabolizmus a tým odplavenie škodlivých látok z tela. Postihnuté partie sa masírujú špeciálnym anticelulitídnym prípravkom, na záver sa nanesie termobalzam, celá substancia sa zabalí do fólie a vy budete odpočívať pod teplou dekou. Pri 90 min masáži tohto druhu vás môže masér ešte 30 min rozmaznávať špeciálnou masážou rúk a hlavy. Bonusom nášho centra je, že po tejto masáži si môžete u nás ešte pobudnúť v odpočívacích priestoroch a nechať prípravok pôsobit čo najdlhšie.
Reflexná masáž nôh - tradičná thajská metóda, ktorá slúži na stimuláciu a harmonizáciu celého organizmu. Na nohách máme množstvo reflexných bodov, ktoré stimulujú činnosť vnútorných orgánov. Masáž sa robí 30 a 60 min.

Masáž chrbta a ramien - tradičnou thajskou technikou. Veľmi účinná a rýchla pomoc na stuhnuté svalstvo, ak nie je čas na relaxačnú masáž celého tela. Robí sa 30 a 60 min.KLASICKÁ MASÁŽ
predstavuje systém masážnych hmatov a pohybov, vďaka ktorým sa uvoľňuje masírované svalstvo, rozšíria sa krvné vlásočnice zvyšuje sa prekrvenie. Masáž podporuje vlastné regeneračné schopnosti tela, prináša pocit uvoľňenia a pôsobí celkove relaxačne.

Masáž klasická - 30, 60 min

MEDOVÁ DETOXIKAČNÁ MASÁŽ spočíva v špeciálnom nanášaní medu na časti tela, kde priaznivo pôsobí na chronickú únavu, depresie, nervové poruchy, problémy so spánkom, bolesti hlavy a detoxikáciu organizmu.

Medová detoxikačná - 60 min
MASÁŽ ŠPORTOVÁ pripravuje kĺby na optimalizáciu výkonnosti, pomáha odbúravať stres, podporuje látkovú výmenu a rýchlo uvoľňuje stuhnuté svaly. Pôsobí velmi blahodarne a jej účinky pociťujeme hlboko v svaloch. Umožňuje rýchlejšiu obnovu správnej funkcie svalov a zabezpečuje opät získať ich pružnosť a elasticitu.

Masáž športová - 30, 60 min


INDICKÁ MASÁŽ HLAVY CHAMPI pramení z bohatej medzigeneračnej tradície, ktorá sa praktikuje viac ako tisíc rokov. Indická masáž sa vykonáva hlavne pre fyzickú a duševnú pohodu. Stimuluje lymfatický a krvný obehový systém, napomáha detoxikácii organizmu, uvoľňuje nervový systém, odstraňuje stres, napätie a únavu, podporuje koncentráciu a myslenie, zvyšuje hladinu energie vo vnútri mozgu. Samotnej masáži hlavy predchádza uvoľnenie ramien, krku, paží a jej súčasťou je aj masáž tváre. Má i blahodarný účinok na podporu rastu vlasov a zároveň prekrvuje pokožku hlavy. Masáž hlavy má pozitívne účinky na fyzický a mentálny stav každého, kto masáž podstúpi. Je vhodná aj na odstránenie bolesti hlavy, pri upchatých dutinách, hučaní v ušiach, nespavosti, nepokojnom spánku, suchosti, vypadávaní a šedivení vlasov. Indická masáž hlavy CHAMPI prináša celkový pocit pokoja a harmónie a pôsobí antistresovo na celé telo i myseľ.

Indická masáž hlavy CHAMPI - 30 min. Pre dokonalý relax je vhodné ju kombinovať s hodinovou celotelovou masážou (celkové trvanie relaxačnej masáže 90 min).

                                                                                                                                                  .

MANUÁLNA LYMFODRENÁŽ TVÁRE má hlboký relaxačný účinok a pôsobí i na vzhľad tváre, pretože po aplikácií sa znižujú opuchy tváre, čím dochádza k jemným zmenám. Masáž tváre pomáha oddialiť proces starnutia, zlepšuje krvný obeh, elasticitu kože, uvoľňuje stres a napätie.

Manuálna lymfodrenáž tváre - 30 min. Pre dokonalý relax je vhodné ju kombinovať s hodinovou celotelovou masážou (celkové trvanie relaxačnej masáže 90 min).

 

BIO LYMFODRENÁŽ TVÁRE je manuálna lymfodrenáž tváre s použitím BIO prípravkov

BIO lymfodrenáž tváre - 30 min. Pre dokonalý relax je vhodné ju kombinovať s hodinovou celotelovou masážou (celkové trvanie relaxačnej masáže 90 min).

 

KOMBINOVANÁ RELAXAČNÁ MASÁŽ CHRBTICE - táto masáž je určitým druhom nervovej reflexnej terapie na chrbte. Chrbát je akási „mapa nášho zdravia“.  Tlakom, správnymi technikami, manipuláciou stavcových spojení, či ošetrením nervových bodov na chrbte odstraňujeme bolesť a rušíme taktiež funkčnú nervovú a pohybovú bolesť. Táto relaxačná terapia je ukončená olejovou masážou.

Kombinovaná relaxačná masáž chrbtice – 60 min


Myofasciálna masáž je to pokročilá celotelová masážna technika, ktorá uvoľňuje svalový, šľachový aparát, začiatky a konce svalových úponov. Má potenciál hlboko ovplyvniť každý sval, kosti, nervy, krvné cievy, orgány a bunky v tele, pretože fasciálny systém obopína, oddeľuje, podporuje a ochraňuje všetky tieto časti tela. Prejaví sa nielen hĺbkovým uvoľnením ramien a krku, ale aj vyrovnaním telesného postoja, otvorením hrudníka a zlepšením dýchania. Cieľom je rovnováha celého tela a úľava od bolestí.
Vhodné pri: akútnych a chronických bolestiach, pri neuralgických a po-hybových nezrovnalostiach a opakujúcich sa zraneniach. Je to ideálna masáž na uvoľnenie spodnej časti chrbta, dopredu posadenej hlavy ischiatického nervu rotátorov bedier a zdvihnutých bedier. Okrem masáže sa robia aj naťahovacie cvičenia. Klient je poučený o cvičeniach, ktoré by mal doma cvičiť, aby zabránil opätovnému skráteniu svojich svalov.


Špeciálne masáže sú nižšie uvedené masážne techniky, v našom relaxačnom centre spolu označované ako špeciálne masáže, ktoré vie náš masér podľa potreby klienta spojiť do jednej masáže.


Dornova metóda a Breussova masáž - pomocou Dornovej metódy (jemnej manuálnej terapie) sa kĺby, stavce a brány energie postupne uvádzajú do pôvodných polôh a preto je vhodná pri akútnych problémoch, či dlhodobých bolestiach chrbta či kĺbov. Masér pracuje s klientom v stoji, v sede a v ľahu. Kývavým pohybom nôh či rúk sa uvoľňuje svalstvo v chrbtovej oblasti, čím sa neinvazívne a bez bolesti uvoľňujú zablokované energetické centrá. Obnovením správneho usadenia kĺbov a stavcov sa telu navracia rovnováha a pružnosť.
Indikácie: ischiatické bolesti, bedrové problémy, problémy s čeľusťami, ramenom, kolenom, tinitus, tenisový lakeť, žalúdočné problémy. Breussova masáž je jemnou, energeticko-manuálnou masážou chrbta v oblastí chrbtice, rieši duševné, energetické a telesné blokády. Je vhodné ju kombinovať s moxovaním.

Dornova metóda a Breussova masáž - 60 min


Moxovanie. Moxovanie je regeneračné pôsobenie tepla na akupunktúrne body pomocou tlejúcej palinovej cigary. Účinky sú podobné ako pri masáži bankami.

MASÁŽ S BANKAMI. Táto masáž pochádza z Číny. Robí sa so špeciálnymi nádobami – bankami, ktoré masér prikladá na telo. V bankách sa vytvára podtlak, čím sa prekrvuje koža a začínajú sa z tela odplavovať škodlivé látky a zároveň sa uvoľňujú stuhnuté svaly. Túto masáž vyskúšajte, ak sa chcete zbaviľ stuhnutých svalov na krku a chrbte, alebo máte vysoký krvný tlak, či migrény. Účinok bankovania je trojaký: mechanický (telo sa prekrví a uvoľní), reflexno-terapeutický (ovplyvňuje vnútorné orgány) a metabolický (podporí lymfatický systém a umožňuje odplavovať škodliviny z tela). Vďaka lepšiemu prekrveniu a prúdeniu miazgy v lymfatickom systéme (detoxikácií) sa celkovo zvyšuje obranyschopnosť organizmu.
Masáž z bankami - 60 min

Mäkké masážne techniky. Špeciálna metodika manuálnej medicíny, ktorá ovplyvnuje reflexné zmeny v svaloch a podkoží, s cieľom zníženia bolestivosti a svalového napätia a uľahčenia následnej mobilizácie či manipulácie. Mäkké techniky aplikuje masér a metodika využíva niektoré techniky, ktoré je možné čiastočne porovnať s masážnymi prvkami, predovšetkým u reflexných masáží. Je to napríklad kožná riasa, ktorá je v mieste reflexných zmien velmi bolestivá a usilujeme sa o postupné zmiernenie jej odporu, či spojivová masáž miernym tlakom a posunom špicky prstov, vnoreného do kože. Ďalšou metodikou je pretiahnuteľnosť kože a jej postupné preťahovanie riasením v miestach hyperalgických zmien. Využíva aj celkom ľahký dotyk kože prstom.

Mäkké masážne techniky - 60 min

Rašelinový zábal. Rašelina je podávaná v polopriepustných membránových vreckách. Z vonkajšej nepriepustnej strany sa na rašelinové vrecko priloží zohriaty parafínový nosič tepla, ktorý rašelinu postupne prehrieva až na požadovanú teplotu 44°C. Potom sa zákazník prikryje a relaxuje pri príjemnej relaxačnej hudbe. Zábal zlepšuje prekrvenie, činnosť svalstva, kĺbov a posilňuje imunitu. V balneoterapii majú rašelinové zábaly svoje miesto. Ich prospešnosť je preverená generáciami. Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Rašelinový zábal má fantastický pozitívny vplyv na celý organizmus. Kombinácia masáže a rašelinového zábalu je procedúra veľmi doporučená rehabilitačnými pracovníkmi, ako aj Slovenskou lekárskou komorou.

Rašelinový zábal - 20 min